Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Νίκη επί του Διαγόρα Βέλου με 61-43

Την 9η νίκη  της πέτυχε η ομάδα μας επί της αξιόμαχης ομάδας του Βέλου στην 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τις ομάδες να είναι άστοχες και να συμβαδίζουν στο σκορ για το 12-11. Το ίδιο συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, αφού όποτε προσπαθήσαμε να χτίσουμε διαφορά, οι Βελιώτες απαντούσαν για να πάμε στο ημίχρονο με το εύθραυστο 29-26.
Στο 3ο δεκάλεπτο και μετά το 25 ακουμπήσαμε την διψήφια διαφορά. Αυτή τελικά ήρθε στο 4ο δεκάλεπτο όπου οι φιλοξενούμενοι έμεινα από δυνάμεις και με ωραίες προσπάθειες στην επίθεση φτάσαμε στο επιβλητικό 61-43.

Καλύτεροι από το Ξυλόκαστρο ο Πανούσης (24 πόντους, 10 ριμπ, 23PIR), ο Σκούρας  (10 πόντους,7 ασιστ, 7 ριμπ, 16PIR) και ο Πάγκαλος (11 πόντους, 8 ριμπ, 3 ασίστ, 15PIR) αν και άστοχος. Θετικός στην επιστροφή του μετά από ένα μήνα ο Γιουρούκος (5 πόντους, 7 ριμπ, 13PIR).
Tα δεκάλεπτα: 12-11, 29-26, 41-34, 61-43
ΑΟΞ (Μάρκελλος): Ρήγας, Στούκας 2, Σκάζας 4(1), Πανούσης 24(2), Πάγκαλος 11, Σκούρας 10(1), Γιουρούκος 5(1) , Καγιόπουλος, Γκίνι, Γκιολής , Μπομπόκης 2, Κανατάς.

Διαγόρας (Κεφαλάς): Καπώνης 5(1), Γούλας 2, Αντωνόπουλος , Ζαλογιάννης 2, Μανδρέκας, Ραυτόπουλος 22(2), Παπαγιαννόπουλος, Σούρλος 2, Παπαθάνος 5, Κορδαλής 3(1), Σωτηρόπουλος, Θεοδοσίου.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας πάλι εντός με το Άστρος το Σάββατο 9/2 και ώρα 17:00.