Menu

9oς Αγώνας Ανδρικής Ομάδας - 10/12/2022 17:00 vs Άρατος 1893 Κιάτου

Ο 9ος αγώνας της Ανδρικής ομάδας μας για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΚ θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 10/12/2022 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο Ξυλοκάστρου με την δυνατή ομάδα του Αράτου 1893 Κιάτου.

Σας περιμένουμε να ενισχύσετε την ομάδα μας

Διαβάστε περισσότερα...

6oς Αγώνας Ανδρικής Ομάδας - 19/11/2022 18:00 @ Ποσειδών Λουτρακίου

Ο 4ος αγώνας της Ανδρικής ομάδας μας για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΚ θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 19/11/2022 18:00 στο κλειστό γυμναστήριο Λουτρακίου με την δυνατή ομάδα του Ποσειδώνα.

4oς Αγώνας Ανδρικής Ομάδας - 5/11/2022 19:30 @ Τήρων Αγ. Θεοδώρων

Ο 4ος αγώνας της Ανδρικής ομάδας μας για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΚ θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 5/11/2022 19:30 στο κλειστό γυμναστήριο Αγ. Θεοδώρων με την δυνατή ομάδα του Τήρωνα.

1η νίκη για τη σαιζόν επί του Κρανιδίου 62-46

Πρώτη νίκη για την ομάδα μας επί της ομάδας του Κρανιδίου.

Η ομάδα εκτός από τις γνωστές από την προετοιμασία απουσίες των Γιουρούκου, Αποστολόπουλου είχε και αυτές της τελευταίας στιγμής των Τσικνάκη, Μπομπόκη και Γκιολή. Και το Κρανίδι όμως είχες αρκέτες απουσίες που δυσκόλεψαν το παιχνίδι του.

Στο πρώτο ημίχρονο παρόλη την αστοχία μας σε καλά σουτ που βρήκαμε, λόγω της ζώνης των φιλοξενούμενων, η καλή μας άμυνα μας έδωσε εύκολα καλάθια από αιφνιδιασμούς για το 34-16 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα μας χαλάρωσε και το Κρανίδι με συνεχόμενα τρίποντα μείωσε μέχρι το 42-35 στο 28'.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο επιβάλλαμε πάλι το ρυθμό μας για να οδηγηθούμε στο τελικό 62-46 χωρίς να κινδυνεύσουμε, κάνοντας παράλληλα μεγάλο rotation.

Από την ομάδα μας που σούταρε με το ισχνό 15% στα τρίποντα (5/32) θετικοί οι Σκουρας (8 ασίστ) μαζί με τους Πανούση (8 ριμπ), Αδρακτά (8 ριμπ & 6 ασίστ), Λαμπρόπουλο (7 ριμπ) και Κακριδή.

Α.Ο.Ξυλοκάστρου: (Μάρκελλος - Μάρας): Ρήγας 3, Κανατάς 5, Γκίνη 6, Μπισμπίκης 3(1), Σκούρας 10, Αδρακτάς 5, Κακριδης 6(2), Ράμμος 7(1), Πανούσης 10, Γιασεράνης, Λαμπρόπουλος 7, Μάρας .

Κρανίδι (Καπογιάννης): Στρίγκος 15(2), Γαλάνης 13(4), Καράι 10(1), Μπαντζης 3(1), Σέλλα 5, Παπουτσής , Γερασιμίδης, Σελίμης, Τόκας

Επόμενο παιχνίδι με τον Ατρέα το Σάββατο 29/10/2022 και ώρα 17:00 στο Κλείστο Γυμναστήριο Ξυλοκάστρου.

3oς Αγώνας Ανδρικής Ομάδας - 29/10/2022 17:00 vs Ατρέας Μυκηνών

Ο 3ος αγώνας της Ανδρικής ομάδας μας για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΚ θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 29/10/2022 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο Ξυλοκάστρου με την δυνατή ομάδα του Ατρέα Μυκηνών