Menu

Στο “Νίκος Γκάλης – ΟΑΚΑ” βρέθηκε ο ΑΟ Ξυλοκάστρου

Στο κλειστό του ΟΑΚΑ βρέθηκαν την Κυριακή 18/6/2017 αθλητές, προπονητές, φίλοι και διοίκηση του ΑΟ Ξυλοκάστρου ως προσκεκλημένοι του Παναθηναϊκού. Μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για τα παιδιά του ΑΟΞ να πάρουν σημαντικές εμπειρίες από τους πρωταθλητές Ελλάδας και να μετρήσουν τις δυνάμεις τους, σε φιλικό παιχνίδι και προπόνηση, με τα αντίστοιχα -ηλικιακά- παιδιά της ακαδημίας των “πρασίνων”.

Πηγή: http://revista.gr/

Διαβάστε περισσότερα...

Έναρξη Τμημάτων Γυναικών Μπάσκετ 2016

Τη φετινή χρονιά ξεκινάνε δυναμικά και Τμήματα Γυναικών Μπάσκετ.

Έλα να μάθεις τα μυστικά του μπάσκετ σε ένα ασφαλές περιβάλλον.

Πληροφορίες κάθε Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη 18:30 - 19:30 στο Κλειστό Γυμναστήριο Ξυλοκάστρου.

Βαρβιτσιώτης Σωτήρης - 6944451266

Σκούρας Δημήτρης  - 6944155861

Διαβάστε περισσότερα...

Εφηβικό Τμήμα

Τμήματα Εφηβικού 

Πρόγραμμα Προπονήσεων

ΗμέραΏρα
Δευτέρα 17:00 - 18:30
Τετάρτη 18:00 - 19:30
Πέμπτη 18:00 - 19:30
Παρασκευή 17:00 - 18:30
Σαββάτο 15:00 - 16:30

 

Συνθεση Ομάδος

Ονοματεπώνυμο Αθλητή   Έτος Γέννησης
Μπομπόκης
Δέμης
Γαστουνιώτης
Σπανός
Πογδότογλου
Οικονομίδης
Κουμάνταρος
Στούκας
Σαλλής
Μέλλιος
Σκαζάς
Καγιόπουλος
Θεοφιλόπουλος
Πανουτσόπουλος
Κατσούλης

Προπονητής:  Αποστόλης Μάρας

Διαβάστε περισσότερα...

Παιδικό Τμήμα

Τμήματα Παιδικού (Γεννημένοι 1999 και νεότεροι)

Πρόγραμμα Προπονήσεων

ΗμέραΏρα
Δευτέρα 17:00 - 18:30
Τετάρτη 18:00 - 19:30
Πέμπτη 18:00 - 19:30
Παρασκευή 17:00 - 18:30
Σαββάτο 15:00 - 16:30

 

Συνθεση Ομάδος

Ονοματεπώνυμο Αθλητή   Έτος Γέννησης
Αλεξίου Λεωνίδας 2000
Αποστολόπουλος Κωνσταντίνος 2000
Ζαφειρόπουλος Αριστείδης 2000
Κανατάς Θεόδωρος 2002
Κατσούλας Δημήτριος 2000
Κουμάνταρος Κωνσταντίνος 1999
Κουμούσης Βλάσιος 2001
Μέλλιος Νικόλαος 2001
Οικονιμίδης Τηλέμαχος 2000
Παγδατόγλου Ορέστης 2000
Πανουτσόπουλος Γεώργιος 2000
Πλασσαράς Δημήτριος 2001
Προκόπος Γεώργιος 2000
Σκάζας Άγγελος 1999
Τσιτούρας Δημήτριος 2001
Φούγιας Γεώργιος 2000
Χριστοδούλου Φίλιππος Προπονητής

 

Πρόγραμμα Αγώνων & Αποτελέσματα Παιδικού Πρωταθλήματος 

Το παιδικό τμήμα συμμετέχει στην πρώτη φάση στον όμιλο ΚΟΡΙΝΘΟΥ της Ε.Σ.Κ.Α.Κ., ο οποίος αποτελείται από 8 ομάδες του νομού Κορινθίας και 2 ομάδες από την περιοχή της Ερμιονίδας. Αναλυτικά οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του παιδικού τμήματος:

Αγωνιστική Ημερομηνία Ώρα Αγώνας Αποτέλεσμα
21/09/2014 13:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ - Α.Ο. ΕΡΜΙΟΝΗΣ 54 - 37
28/09/2014 15:00 Α.Ο. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 43 - 36
22/11/2014 13:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ - Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 0 - 0
12/10/2014 17:00 ΑΡΑΤΟΣ 1893 Α.Ο. ΚΙΑΤΟΥ - Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 65 - 62
19/10/2014 13:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ 59 - 49
26/10/2014 17:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΤΗΡΩΝ Α.Σ. ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ 0 - 0
02/11/2014 13:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 66 - 63
09/11/2014 19:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ Α.Σ. ΒΕΛΟΥ 43 - 41
16/11/2014 13:00 Κ.Α.Ο.ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙΜΩΝ - Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 87 - 35
10η 23/11/2014 15:00 Α.Ο. ΕΡΜΙΟΝΗΣ - Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 51 - 40
11η 30/11/2014 15:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ - Α.Ο. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 62 - 59
12η 07/12/2014 11:00 Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ - Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 0 - 0
13η 14/12/2014 17:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΡΑΤΟΣ 1893 Α.Ο. ΚΙΑΤΟΥ 67 - 76
14η 21/12/2014 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ - Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 59 - 77
15η 28/12/2014 17:00 ΤΗΡΩΝ Α.Σ. ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ - Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 0 - 0
16η 04/01/2015 17:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 51 - 73
17η 11/01/2014 17:00 ΔΙΑΓΟΡΑΣ Α.Σ. ΒΕΛΟΥ - Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 39 - 50
18η 18/01/2014 19:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ - Κ.Α.Ο.ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΛΑΙΜΩΝ 0 - 0
Διαβάστε περισσότερα...