7 Πόντοι Γιώργος Ταρνάρης
    4 Πόντοι Κώστας Μάρκελλος
    5 Πόντοι Κώστας Ρήγας
    11 Πόντοι Χρήστος Γιασεράνης

Άλλη μια σημαντική νίκη που σφραγίστηκε με 2 βολές του Πάγκαλου και καλή άμυνα στην τελευταία επίθεση του Οίακα παρά το πολύ κακό πρώτο δεκάλεπτο όπου οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά μέχρι και 14 πόντους 25-11.

Δύσκολη επικράτηση επί του αξιόμαχου Οίακα στο Ναύπλιο που παρά τις απουσίες και τους τραυματισμούς κατάφερε να διεκδικεί τον αγώνα μέχρι την τελευταία επίθεση. Σαυτό συντέλεσε το πολύ καλό ξεκίνημα με 5 τρίποντα στο πρώτο δεκάλεπτο σε συνδυασμό με τις κακές άμυνες από την ομάδα μας που μπήκε κοιμησμένη και χωρίς ενέργεια με αποτέσμα να κυνηγάει συνεχώς.

Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με το σκόρ 25-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο σφίξαμε την άμυνά μας και καταφέραμε να μπούμε στις απαιτήσεις του αγώνα. Έτσι με επιμέρους 15-11 το ημίχρονο έληξε με 36-26 με τον Οίακα να ελέγχει αλλά με τους φιλοξενούμενους να έχουν βρει πλέον ρυθμό.

Στο τρίτο δεκάλεπτο κάναμε την μεγάλη ανατροπή. Περάσαμε μπροστά με 44-45 αλλά τελικά πήγαμε στο 30 με το εύθραστο 48-45.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο επανακτήσαμε το προβάδισμά αλλά πάντοτε ο Οίακας έβρισκε απαντήσεις. Το σημαντικό προβάδισμα για την εικόνα του παιχνιδιού 54-58 στο 38 απαντήθηκε γρήγορα με 3/3 βολές από φάουλ στο τρίποντο με αποτέλεσμα να πάμε στην ρώσικη ρουλέτα των βολών. Ο Πάγκαλος ευστόχησε στα 20 δευτερόλεπτα για το 58-61 για να ακολουθήσουν 2 κακές προσπάθειες για τρίποντο από τους γηπεδούχους.

Οι Γιασερανης,Κακριδης,Παγκαλος καλύτεροι του Ξυλοκάστρου και οι Mπακοπουλος,Προυτζος του ΟΙΑΚΑ.