Menu

Εύκολη νίκη επί της νεανικής Δόξας Αγ. Αδριανού με 44-62

Την δεύτερη της νίκη πέτυχε η ομάδας μας επί του αξιόμαχου νεανικού συνόλου της Δόξας Αγ. Αδριανού μέσα στο Ναύπλιο.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασιστικά και ήταν κοντά στο σκορ χάνοντας και αρκετές βολές για κάτι καλύτερο από το 12-15 του 10'.
Από το δεύτερο 10λεπτο επιβάλλαμε τον ρυθμό μας και με πολύ καλύτερη άμυνα αφήσαμε άποντους τους γηπεδούχους για 7 λεπτά για να ξεφύγουμε με 12-26. Το ημίχρονο έληξε 18-30.
Το ίδιο συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με τη διαφορά σταθερά στους 13-15 πόντους. Αυτό μας επέτρεψε να πάρουν χρόνο συμμετοχής όλοι οι παίχτες, ενώ ο Στούκας έκανε την πρώτη του φετινή συμμετοχή στο τελευταίο 5λεπτο.

Καλύτερος της Δόξας ο Στεργίου ενώ απο το Ξυλοκάστρο οι Σκούρας, Αδρακτάς και Σαλής. Πολύ θετικός στην πρώτη του συμμετοχή λόγω τραυματισμού και ο Γιασεράνης.

Δεκάλεπτα: 12-15, 18-30, 31-44, 44-62
ΑΟΞ (Μάρκελλος): Ρήγας 5(1), Μπομπόκης Αλ. 2, Σιώκος 6, Σκάζας 3, Σαλλής 12(2), Γιουρούκος , Σκούρας 18(5), Αδρακτάς 14, Γιασεράνης. 2 Γκιολής, Ντόμαλης 2, Στούκας
Δόξα Αγ. Αδριανού (τοκατλίδης): Στεργίου 14, Μιχόπουλος 8(1), Παπαμιχαήλ 4, Ντέβες 2, Σαρηγγιανης, Σταθοπανόπουλος 3, Ντάφλος 2, Μπόκος, Ευστρατίου 1, Δαγρές 4, Κατσούρης, Παπαμήτρου 6(1)
Επόμενος αγώνας το Σάββατο 2/12/2017 ώρα 17:00 στο Ξυλόκαστρο με την Ερμιόνη